Pozor! Od 1.8.2012 jsou stránky přesunuty na www.windyghoul.cz


Pro technickou podporu můžete použít Diskusi zde.
Můžete také využít slovníčku zde.
Vaše dotazy uvítám i na emailu info@matejov.eu.
ICQ: 199320672 | Skype: lukasokoun Skype status
Poslední možnost je telefonování; administrátor - 728375369 - o2 primární kontakt (od 10-23 hod), pokud něco nefunguje můžete volat NON-STOP
Zástup na telefonu 721427717 (pokud se nedovolám na primární kontakt, technik pro Nechvalice a okolí).
Pokud máte VOIP telefon, který má propojení se sítí 802, můžete volat zdarma na číslo 312310241 - 802.cz (od 10-23 hod) (z klasické o2 pevné linky je cena za minutu jako na klasickou pevnou linku o2).
Při mimořádném počasí (velký déšť, prudký vítr, sněhová vánice, mráz pod -10) se opravy odkládají. Situace je specifická na daném místě.

FAQ - Často kladené otázky


1. Mám dlouhou odezvu (ping) do internetu. Odezva nad 50 ms.
Problém může být způsoben vytížením linky do internetu. Pokud ukončíte všechny aktivity na internetu + stahování souborů, měla by odezva být okolo 10 ms. Pokud je stále velká, kontaktujte technickou podporu.

2. Při stahování souboru je rychlost stahování menší než udávaná v ceníku.
Zkontrolujte jestli nestahujete několik souborů najednou. Problém nastane při stahování aktualizací operačního systému a jiných aktualizací. Pokud máte zapojeno v domácnosti více PC, zkontrolujte jestli linku nezatěžují. Zakoupená rychlost se nevztahuje na PC, ale na domácnost. Další příčinou může být celkové vytížení linky do internetu (linka do internetu je s agregací 1:4). Poslední možnou příčinou může být problém na druhé straně (odkud stahujete data). Pokud je rychlost stále malá, kontaktujte technickou podporu.

3. V poštovním programu nemohu odesílat emaily.
V nastavení Vašeho účtu je třeba nastavit SMTP server. SMTP server pro síť CZF Matějov je: email.matejov.czf

4. Na dolní liště ve Windows u ikonky síťové připojení se zobrazil vykřičníček.
Nejspíš Windows nenačetl z DHCP IP adresu. Zkuste resetovat PC. Zkontrolujte správné připojení UTP kabelu. Pokud problém trvá, kontaktujte technickou podporu.

5. Proč stahuji pouze 230KB, když jsem si zaplatit 2Mb?
1MB není roven 1Mb. Jednotka bit (b) se udává s rychlostí připojení. Jednotka [bajt] (B) je udávaná s velikostí souboru. Tedy dá se říct, že 1B se rovná 8b. Tedy mám koupené připojení 2Mb, které je rovno 0,25 MB (250 KB)

6. Mohu mít doma svůj vlastní WiFi router?
Ano, ale doporučujeme předem konzultovat s technikem CZF Matějov a doporučujeme ho mít zabezpečen šifrováním WPA

7. Nejde mi internet
Doporučujeme navštívit stránky http://intra.matejov.czf a kouknout se jestli není psán nějak výpadek. Pokud se Vám stránky neukážou, kontaktujte nás na telefon.